Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mimoriadna správa - unikol program strany Smer (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Opäť, pán Viskupič, len odbiehanie...

...od hlavných tém. Načo a prečo sa dookola zaoberáte R. Ficom a Smerom - SD?
To hlavné, čo píšete v článku - to už bolo pospisované pred niekoľkými dňami, v rámci správ z kongresu SaS, ktorý bol túto sobotu.
Sľúbili ste, že mi odpoviete na otázky z diskusie pod článkom Ako som nachytal Roberta Fica pri klamaní. Otázky zopakujem:
Ak bude SaS vo vláde, vo vládnej koalícii, ako chcete riešiť:
1. Problemtiku Rómov a ostatných sociálne vylučených občanov Slovenska - a to aj tak, aby nedochádzalo k násilnostiam (z ktorých "výživne" ťažia kotlebovci),
2. Aká je alebo má byť politika SaS vo vzťahu k ťažko zdravotne postihnutým (napr. zrušíte im bezplatné cestovanie vlakmi?).
Pripájam tretiu otázku:
Aký je Váš vzťah a vzťah vedenia SaS a strany SaS ako takej k ľuďom s rasistickými, xenofóbnymi, fašizoidnými prejavmi?
 

 

Dobrý deň pán Droppa,
Strane Smer sa venujem preto, pretože z posledných 14 rokov sú 12 vo vláde....posledných 8 rokov kontinuálne. Je relevantné sa venovať výsledkom vládnutia. Je relevantné venovať aktuálnej situácii Slovenska, v mojom prípade, v oblasti verejných financií. A je relevantné prezentovať náš program a naše riešenia. Je dôležité vedieť, kde sa nachádzame. A je férové predstaviť občanom plán, ktorým sa budeme riadiť ak dostaneme dôveru. Všetky fakty, ktoré spomínam sú overiteľné a môžeme o nich diskutovať. Tieto témy sú náročné (ale dôležité), a je veľmi dôležité aj opakovane vysvetľovať a poukazovať na problémy.
Považujeme stranu Smer za nášho relevantného a prirodzeného názorového oponenta a súpera vo voľbách. Je predvolebná kampaň a za dodržania všetkých pravidiel vedieme politický boj, rovnako ako Smer s nami.
Ku Vašim otázkam:
1. Prosím pozrite časť nášho programu "Kvalitná starostlivosť", verím že nájdete odpovede. Prípadné otázky prosím adresujte mojim kolegom - autorom. Nedá sa byť odborníkmi na všetko, preto každá oblasť má u nás svojich odborných garantov.
2. Nikto nehovorí o rušení bezplatného cestovania pre ťažko zdravotne postihnutých občanov. Hovoríme že sociálne výhody nebudeme rušiť, ale ich nahradíme skutočnými riešeniami, napr. vlaky zadarmo výraznými (80%) zľavami a rozšírením na autobusy. Ale tak ako sa nepýtate, či budú platiť za cestovanie ročné bábätká (samozrejme nebudú) - lebo je to úplne prirodzené, tak prosím za prirodzené považujte, že nebudeme ŤZP spoluobčanom rušiť ich cestovanie zadarmo. Veď ich život ťažko skúša zdravotným postihnutím, nie je najmenší dôvod pridávať im ďalšie starosti.
3. Tuto je odpoveď veľmi jasná. Máme ju aj v názve strany. SaS je proti akejkoľvek forme totalitných ideológií a proti akejkoľvek forme diskriminácie.
Určite ste zachytili aj xkrát prezentované stanovisko SaS, že s ĽSNS vylučujeme akúkoľvek spoluprácu.
Verím, že sa mi aspoň čiastočne podarilo odpovedať na Vaše otázky.
Zostávam v dispozícii aj naďalej.
S úctou,
Marián Viskupič
 

krásne grafy, múdre zhodnotenie

ALE VOĽBY VYHRÁVA VACŠINA !!!
a tá väčšina je, žiaľbohu "blbá" !!!
na youtube sa spúšťajú rôzne reklamné videá zosmiešňujúce opozíciu. Ja viem, že sú klamlivé, ale "blbečkovia" nie! Tí si povedia: "Ale im to ten Fico dal!"a budú ho voliť! Čo z toho, že vás bude voliť väčšia časť inteligentov, keď "blbejšia" väčšina bude voliť Fica a Kotlebu.
Nevidím to ináč, len boj zosmiešňovaním na tej istej platforme - reklamy na youtube. Blbečkov nepresvedčí inteligentný humor typu "cynická obluda" alebo presné grafy, či podrobný program na zlepšenie Slovenska.
Už konečne začnite poriadnu kampaň, lebo dopadnete zle a Slovensko dostane Fico s Kotlebom a niekto sa už nájde, kto sa k nim pridá.
Som medzi ľuďmi, tak poznám ich nálady
blbečkovia obdivujú Fica, Kotlebu aj Harabina, zo SAS a PS/SPOLU sa smejú
inteligenti sa NECHYSTAJÚ voliť a tí ktorí volia je ich málo !!!
Rozoberte si to na porade a konečke už angažujte aj vy poriadny volebný tím!
Držím vám palce ale
Môj 1 hlas vás nevytrhne.
 

Sú inteligenti a tzv. inteligenti.

čo vidím okolo seba, inteligenti idú voliť, lebo vedia, že treba.
Na druhej strane "tzv. inteligenti" alebo samozvaní inteligenti sú takí, ktorí tvrdia, že niet koho voliť, aj tak vyhrá Fico,...
Áno, Fico vyhrá, lebo "tzv. inteligent" tým, že nevolí, dá čojaviem polovicu svojho hlasu práve Ficovi, štvrtinu Kotlebovi, a tak ďalej.
Túto matematiku treba ľuďom ukázať.
Moje heslo je: "Radšej volím, a tým dám 100% hlasu niekomu, s kým súhlasím hoci len na 50%, než nevolím, a tým nechám napr. 50% hlasu niekomu, s kým na 100% nesúhlasím!"

A ako sa hovorí - nenechajte sa stiahnuť blbečkami na ich úroveň komunikácie, lebo nad vami vyhrajú svojimi skúsenosťami.
 

 

Ďakujem za reakciu.
Vystihli ste to úplne presne - šanca, ako poraziť Smer, ci ĽSNS je v každom z nás. Treba zdvihnúť zadok a ísť voliť.
Pravdu máte aj v poslednej vete a to je aj čiastočná odpoveď o jednu reakciu vyššie - my nemáme žiadnu šancu vyhrať, ak sa znížime na úroveň Smeru či ĽSNS. Ak by sme išli do takejto komunikácie - hlasy od nich aj tak nezískame. Zároveň by sme však stratili aj našich voličov, ktorý oceňujú odbornosť a úroveň.
 

 

V prvom rade Vám ďakujem za reakciu a podporu. Každý jeden hlas je dôležitý, aj ten Váš.
Máte úplnú pravdu v tom, že napr. môj blog nemá žiadny dosah na voličov s nízkou vzdelanostnou úrovňou. A nízky dosah má aj naša celková stranícka komunikácia. Naša komunikácia proste nezasahuje takýchto voličov. Ale to ani komunikácia ĽSNS nezasahuje určité skupiny voličov. Ale áno, vieme ako vyzerá Gaussova krivka. Preto je skutočne veľkou výzvou pre nás, ako dokázať osloviť aj Vami spomínaných voličov. Napriek tomuto všetkému si nemyslím, že by bola cesta, znížiť sa pod nejakú základnú úroveň odbornosti a slušnosti. Platí známa okrídlená veta: "nenechajte sa stiahnuť blbečkami na ich úroveň komunikácie, lebo nad vami vyhrajú svojimi skúsenosťami." Nových voličov by sme nezískali, skôr by sme našich stabilných stratili. Cesta je skôr tá, že musíme zasa v spoločnosti obnoviť úctu ku vedomostiam, znalostiam a skúsenostiam...to je však beh na dlhé trate.
Čo môže pomôcť v týchto voľbách je maximálna mobilizácia voličov. V týchto voľbách ide skutočne o veľa.
 


Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 5 159
 2. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 2 896
 3. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 2 840
 4. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Udusená v open space 2 722
 5. Jozef Sitko: Pani prezidentka, štátu škodia médiá v službách oligarchie... Nie premiér! (2.) 2 567
 6. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 2 442
 7. Mišo Šesták: Keď sa na vojne máte ako prasa v žite 1 955
 8. Miri Košťálová: Ocot na vlasy? 1 944
 9. Adrián Vološin: Orava efekt, alebo až wau Tvrdošín efekt. 1 930
 10. Jan Pražák: Prostitutka a zákazník 1 512

Rebríčky článkov


 1. Víťazoslav Würschner: Druhé Švajčiarsko na Slovensku nebude
 2. Richard Gajarský: Sociálny experiment.
 3. Miriam Studeničová: Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami!
 4. Martina Ivičič: Vychováme z Generácie „Z“ vedcov budúcnosti?
 5. Zuzana Križanová: Rečnícke otázky a Prosecco
 6. Štefan Vidlár: Hippokrates sa v hrobe obracia
 7. Stanislav Martinčko: Kráľ kšeftárov Fico, teraz bojovník proti kšeftom??
 8. Gabo Németh: Otec
 9. Jozef Legény: Vystavme na plošnom testovaní Matovičovi žltú kartu
 10. Gabo Németh: Nečakaný darček


Už ste čítali?