Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezradím vám skutočný dôvod, prečo odchádza OTP Banka zo Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Poštová banka mi už zdvihla poplatok za vedenie účtu. S vyjadrením, že je im ľúto, ale vzhľadom na bankový odvod ...atď.
 

 

detto poisťovne. poistenie na byt, dom, či auto, prišlo navýšenie o viac ako 10% kvôli poistnej dani, čo zaviedol náš najsamplejší expriemer fizzo. vlaky zadarmo atď. musia skadesi zaplatiť, tak to robia zvýšeným zdieraním kade tade
 

 

Bohužiaľ presne takto to funguje. Zvýšenie nákladov kdekoľvek v celom dodávateľskom reťazci nakoniec vždy zaplatí konečný spotrebiteľ - teda v tomto prípade všetci občania Slovenska, keďže bankový účet (ale aj iné produkty) nám takmer každý občan Slovenska.
Môžeme podakovať pánovi Ficovi a strane Smer...hádam si to postupne občania uvedomia, čo sú reálne výsledky ich politiky.
 

 

banka, ktorá je dlhodobo stratová, by skončila bez ohľadu na to, či bankový odvod je alebo nie je. len zavádzate politiku do ekonomiky
 

 

Súhlasím.
Bankový odvod je vec politická, to sa asi zhodneme. Aj vznik mala taký dokonale politický - skráteným legislatívnym konaním.
Bankový odvod urobí ďalšie banky stratovými...
A teraz otázka. Ak jedneho dňa skončia, bude to čiste ekonomický problém? Alebo v tom bude zavedený aj kúsok politiky? ;)
 

 

baker, je najvyssi cas, aby si otvoril oci! Aj kvoli volbam. Nie ze budes voloit Kotlebu!
 

 

Ďalšia potešujúce správa pre podnikateľov a klientov Tatra banky je zdvihnutý poplatok za platbu prevodom na účet z 3 na 5 EUR.
 
Hodnoť

 

Neprotirečím žiadnemu tvrdeniu autora. Zvýšený odvod je skutočne fackou pre banky a v tomto som na strane bánk. Ale dovoľte jeden doplňujúci údaj. OTP je naozaj bankou, ktorá na SK nedosahuje ani 3 percentá A má pritom vyše 50 kamenných pobočiek. To sa mi zdá odsúdené na neúspech.
 

 

Dobrý deň,
Súhlasím a píšem to aj v blogu - že OTP si bola dlhodobo vedomá svojej slabej pozície. Zároveň ale platí, že posledný kliniec do rakvy bol bankový odvod. Pretože to bol ten finálny moment, od ktorého je naprosto jasné, že OTP už nemá šancu zvýšiť svoj trhový podiel a že teda na slovenskom trhu neprežije.
Pozerajme na to zo širšieho pohľadu - vláda vytvára tak zlé podnikateľské prostredie, že slabí majú problém prežiť a čo je ešte horšie, takto zlé prostredie neláka nových potenciálnych hráčov na náš trh, ktorí by svojim príchodom zvýšili konkurenciu na trhu. Toto platí krížom cez všetky podnikateľské sektory.
Vláda by vždy mala čo najviac podporovať konkurenciu - pretože konkurencia je to z čoho benefitujú občania. Ak vláda zabíja konkurenciu, skôr či neskôr pri monopolizácii trhu bude musieť zasahovať regulačne. A to je vždy tá najhoršia možnosť, ktorá už začína byť aj podhubím korupcie.
 

 

bezvýhradný súhlas.
 
Hodnoť

 

bankovy odvod je zla vec, neprospeje to nikomu z nas, no na druhej strane treba povedat, ze odchod banky je proces, ktory trva podstatne dlhsie, ako je cas, ktory uplynul od jeho schvalenia, odchod OTP a nie je prave najvhodnejsie pripisovat tomuto dovodu
 

 

Dobrý deň,
Súhlasím a píšem to aj v blogu - že OTP si bola dlhodobo vedomá svojej slabej pozície. Zároveň ale platí, že posledný kliniec do rakvy bol bankový odvod. Pretože to bol ten finálny moment, od ktorého je úplne jasné, že OTP už nemá šancu zvýšiť svoj trhový podiel a že teda na slovenskom trhu neprežije.
Pozerajme na to zo širšieho pohľadu - vláda vytvára tak zlé podnikateľské prostredie, že slabí majú problém prežiť a čo je ešte horšie, takto zlé prostredie neláka nových potenciálnych hráčov na náš trh, ktorí by svojim príchodom zvýšili konkurenciu na trhu. Toto platí krížom cez všetky podnikateľské sektory.
Vláda by vždy mala čo najviac podporovať konkurenciu - pretože konkurencia je to z čoho benefitujú občania. Ak vláda zabíja konkurenciu, skôr či neskôr pri monopolizácii trhu bude musieť zasahovať regulačne. A to je vždy tá najhoršia možnosť, ktorá už začína byť aj podhubím korupcie.
 

 

a nie je dobré, že banka, ktorá si je vedomá, že na trhu nemá šancu, ukončí svoje pôsobenie skôr?
 

slobodný trh

Liberáli v princípe by mali vítať slobodný trh. Ale na ňom sú víťazi aj porazení a niekto z trhu odchádza. Slovensko je prebankované, je tu okolo 30 bánk, takže pre spotrebiteľa to nie je citeľná strata, skôr naopak. Toto má byť teda argument proti Smeru?
 

 

Neviem kde ste napocitali 30 bank? Ale suhlasim ze odchod jednej banky, obvlast typu OTP, vela skody nenarobi. A tiez sa tu otvara moznost vyuzivat celoeuropsky posobiace banky ktore neriesia pobocky alebo nasu choru legislativu (N26, Mozno, Starling, Revolut...).
 

 

Súhlasím s Vami, my sme za slobodný trh. Zdvojnásobenie bankového odvodu, je však vec čisto politická a so slobodným trhom nemá nič spoločné. Takéto opatrenie slobodu znižuje.
Tento blog nie je o OTP banke, ktorá mala dlhodobo problémy a slabú pozíciu (spomínam to priamo v blogu), je to poukázanie na všeobecné zhoršovanie trhového prostredia zlými zákonmi.
 

OTP je Orbánova pokladnica

Keď už hovoríte o vplyve politiky, tak uveďte aj to, čím OTP v skutočnosti je.
Vlastnia ju Orbánovi ľudia, ktorí majú ešte väčšiu silu , možnosti a vplyv ako “ naši ľudia” na Slovensku. Financuje všetky Orbanove projektý a šéf je jeho pravou rukou.
 

 

Súhlasím. O tom je trh, neúspešní majú odchádzať a majú ich nahrádzať noví hráči hladní po úspechu. Ale:
Bankový odvod je vec politická, to sa asi zhodneme. Aj aktuálne zdvojnásobenie vzniklo dokonale politicky - skráteným legislatívnym konaním.
Bankový odvod urobí ďalšie banky stratovými...
A teraz otázka. Ak jedneho dňa skončia, bude to čiste ekonomický problém? Alebo bude mať svoj podiel viny aj nesprávna a arogantná politika? ;)
A hlavne takomto nepredvídateľnom prostredí, kde politici menia pravidlá absolútne bez reálnych analýz, prípadne úplne niekomu poruke...budú odchádzajúcich nahrádzať noví hráči?
 
Hodnoť

Jasne, OTP banka

vám ho zdvihla kvoli Dankovi a nie kvoli strate.
 
Hodnoť

Danajský dar

Dary, ktoré prináša akože naša vláda, sú danajské dary. Najhoršie na tom je to, že veľa ľuďom to nedochádza alebo lepšie povedané, že z tohoto systému majú viac ako z predchodzích a preto u nich prevláda názor, že komunizmus neuvrhol ľudí do biedy a zaostalosti. Dg. Skleróza.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Arogantný vodič zrazil dve ženy a ušiel - polícia ho potrestala nepotrestaním ... 5 456
 2. Róbert Bosák: 15 ľahkých prechádzok v Tatrách 3 126
 3. Věra Tepličková: Exemplárny trest!!! 3 062
 4. Juraj Paškuliak: Matovič je rovnako neschopný ako Danko. Celoplošné testovanie - kšeft za 57 miliónov 1 325
 5. Anežka Richtariková: Kto našiel „ficove“ dlažobné kocky? 1 283
 6. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 1 195
 7. Rudolf Pado: Minister Gröhling, budíček! 931
 8. Jaroslav Taldík: Prešiel som 240 km Rudnej magistrály. Horami, kam turisti veľmi nechodia. 872
 9. Martin Pilnik: Testujeme preto, aby sme izolovali 814
 10. Andrej Šverha: Cyklopotulky Považím na sklonku leta 773

Rebríčky článkov


 1. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 2. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 3. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci
 4. Denis Jacko: Ako čerstvé prádlo
 5. Matej Kučera: (Ne)povinné testovanie
 6. Štefan Vidlár: Výťer z riťi
 7. Barbara Lickova: Blahoslavený Carlo Acutis
 8. František Cudziš: Propagujúci sám vojak v poli (v Bratislave), IX.
 9. Miriam Studeničová: Obhajoba zákona karmy
 10. Štefan Vidlár: Mňa ..bne


Už ste čítali?