Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aká bude naša cesta do budúcna? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Rovnaké otázky ako Kuman.
Ten sa pýtal, prečo v ČR z trucu volili ANO, keď sa im tam žije dobre, ty sa pýtaš, prečo v Europe volia extremistické strany, hoci v Europe sa žije dobre. Rovnaké nepochopenie u oboch.
.
To, že je momentalne dobre neznamená, že tendencie vývoja spoločnosti sú v poriadku. A oni nie sú,
Je tu dezilúzia z toho, že elity neprimerane bohatnú a stredné vrstvy v podstate upadajú / Piketty, Žižek, Keller /, je tu dezilúzia z toho, ako media informujú spoločnosť a čoraz viac zahmlievajú podstatu javov, typicky multikulti, imigranti, je tu dezilúzia v schopnosti demokracie riešiť problémy.To sú tie javy, ktoré spôsobujú narast konšpirácii, postfaktualneho sveta , návrat k bývalým hodnotám, lebo terajšie sa neukazujú ako hodnoty na ktorých sa dá stavať, mame tu tekutú modernitu / Bauman /
.
V diskusiii pod minulým blogom som tam dal odkaz na prof. Kováča s tým, že by som bol rád, aby si sa vyjadril k tomu, čo píše, študoval si na škole, kde prednášal,témy, ktoré prednašal, mal by si mať k tomu blízko. Myslím, že tam bola dobre vystinutá pozícia v akej sme a možno aj odpovede na tvoje otazky . Takže aká je naša cesta do budúcna ? Možno žiadna, ale mali by sme sa snažiť žiť čo najlepšie bez ohĺadu , či sa nakoniec nejaká nájde alebo nie...
https://zurnal.pravda.sk/esej/...
.
PS: Vyjadríš sa k tomu teraz ?
 

Je veľmi zábavné,

keď sa príslušník extrémistickej strany sťažuje, že ľudia v Európe začínajú voliť extrémistické strany. Je ľahké priplesnúť niekomu na čelo nálepku, ale je veľmi ťažké je pozametať si pred vlastným prahom. Áno, treba to povedať narovinu - SaS je extrémistická strana. SaS je u nás hlavný prisluhovač neoliberalizmu. Presne toho neoliberalizmu, ktorý spôsobil, že bohatstvo sa koncentruje v rukách veľmi úzkej vrstvy, ktorý decimuje strednú triedu, ktorý likviduje kvalitné vzdelávanie, likviduje kvalitné zdravotníctvo pre každého, likviduje súdržné rodiny (pozdravujem pána predsedu SaS aj s jeho vysoko kultúrnym tričkom). Ešte aj tá cesta, nad kvalitou ktorej tak pán Viskupič vyplakáva, je tiež jedno dieťa neoliberalizmu. Zarob čo najviac a čo najľahšie na štáte, vydoluj rentu na úkor iných, veď čo ťa je po nich, každý je strojca svojho šťastia, individualizmom za šťastnú budúcnosť - ale len svoju vlastnú. Dá sa tu potom čudovať, že ĺudia potom volia tých, ktorí sľubujú, že akože niečo zmenia. Samozrejme, že nebudú meniť nič, lebo tieto strany sú iba záložným tímom bábkovodičov. Chvíľu možno ešte táto hra pobeží. Takže, milý pán Viskupič, buďte rád, že nejakí ľudia ešte volia. Báť sa treba začať, až prestanú voliť a začnú hľadať vinníka. Zatiaľ teda idylka a voľby do VÚC. Je tam ešte dosť toho, čo sa dá vylepšiť, čo sa dá sprivatizovať. Čo tak výlučne platenú zdravotnú starostlivosť, školné aj stredné školy? Aj štátne pozemky sa nejaké nájdu. Aj voda, načo štátna, predať!
 

To je aká diagnóza?

Tak Sulik môže aj za to, že nejakí podvodníci z TT župy odflakli opravu cesty a zrejme sa na zákazke nabalili. SaS je vraj extrémisticka strana - asi preto, že bojuje proti extrémnym zlodejom. Spolu s Olanom. Inak by sme nevedeli o ukradnutých miliónoch a miliardách za kompy, cétečka, elektrinu, odmeny advokátom, dotácie na vedu a výskum "našim ľuďom" atď.
 

 

"...likviduje súdržné rodiny (pozdravujem pána predsedu SaS aj s jeho vysoko kultúrnym tričkom)."

Samozrejme. Bububu. A to, že taká cirkev a jej hlúpe pravidlá likviduje spoločnosť tým, že vôbec nedovoľuje rodiny vytvárať a pritom čosi vreskoce o rodinách a ich ochrane (na čele s tým "dobrodruhom" Chromíkom, to je úplne v poriadku. S tým Chromíkom, ktorý stál za Vatikánskou zmluvou a prispel tak k podpisu nevýhodnej zmluvy pre republiku, ktorá tak musí financovať cirkvi namiesto toho, aby podporovala rodiny.

A ešte jedno, na čo mi dodnes nik neodpovedal - ako môže "súdržnosť rodiny" narušiť nejaká verchuška, nejaký homosexuálny pár zosobášený kdesi na druhom konci krajiny, nejaký teplý?

Sulík sa môže profanovať v iných sférach, ale s tým tričkom mal absolútnu pravdu - nebola to aliancia ZA niečo, bola to aliancia PROTI niečomu.

A ešte k tej likvidácii kadečoho - nie sú to neoliberáli alebo iní liberáli - sú to všetko kresťania, veriaci, na čele s birmovaným premiérom a ďalšími, ktorí sa v každej príležitosti pretŕčajú v kostoloch. Oni spôsobujú, že sa moc koncentruje tam, kde sa koncentruje, s ich voličmi.

"Zarob čo najviac a čo najľahšie na štáte, vydoluj rentu na úkor iných, veď čo ťa je po nich, každý je strojca svojho šťastia, individualizmom za šťastnú budúcnosť - ale len svoju vlastnú." - krásne popísané praktiky cirkvi. Nie dosť, že sa jej aktivity musia skladať všetci povinne z daní, ale ešte aj vyberá od svojich ovečiek peniažky, jedna z najbohatších organizácií sveta.

Takže toľko k tomu extrémizmu a tvojmu videniu sveta. Podľa tvojho mierne narušeného názoru som extrémista aj ja, lebo som SAS volil. Koho si volil ty? Nech ti môžem tiež pricapnúť na čelo nejakú tú nálepku.
 

Budeš sa asi čudovať,

ale som ateista. Na obe naše hlavné cirkevné spoločenstvá sa dívam s dosť veľkým znechutením, lebo majú bližšie k ideológii SaS, ako k ideám svojho zakladateľa. Ak si volil SaS, nie si extémista, ale len jeden z nespamätaných (neplatí to v prípade, ak spoluvlastníš Pentu, poprípade MOL). A pokiaľ ide o nálepku na čelo, môžeš mi ju pricapnúť s nápisom boľševik. V ostatných voľbách som nevolil, lebo ma už prestalo baviť hľadanie najmenšieho zla. Ale v najbližších voľbách budem voliť KSS alebo Odpor - stranu práce, lebo s tým zlom je treba niečo spraviť, aj keď šance sú dosiaľ mizivé.
P.S. Nechcem byť na teba zlý, ale v znalostiach rôznych ideológií a o tom, ako funguje súčasný svet máš dosť hokej. Facebook a noviny ti v tom veľmi nepomôžu.
 

 

Argumentačne si ma úplne zrušil. Facebook a noviny? Človeče, bývam tisícky kilometrov od Slovenska, na celé noviny sa môžem vyspať bez akýchkoľvek problémov. A netušil som, že Facebook je akýmsi informačným kanálom - to si už mohol do éteru hodiť telku, alebo niečo viac hodnoverné.

Takže nevolič. Nuž a takí ako ty si tu obtierajú ústa o iných. Vraj som nespamätaný iba preto, lebo som na rozdiel od teba nebol zbabelý a neskrýval sa za humná pri voľbe toho najmenšieho zla. Nemáš ani len najmenšie morálne právo tu kohosi kritizovať a nejde ani tak o mňa ako voliča, ale ty nemáš kredit ani na kritiku politika. Pretože si prispel k vláde komunistov á la Fico a chystáš sa ďalších voliť v ďalších voľbách.

P.S.: Bez problémov mi môžeš vysvetliť to, v čom mám v súčasnom videní sveta hokej. Ja sa toho nezľaknem, naozaj. Veľmi rád sa nechám poučiť od slovenských globetrotterov, u nás je ich kapacita hádam najvyššia na meter štvorcový v celej galaxii.
 

 

Dovolím si na Vaše názory na SaS nereagovať. Poviem len jedno, ak je najväčším prešľapom Richarda Sulíka nevhodné tričko, tak bodaj by sme ostatným politikom mohli len takéto prešľapy vyčítať. Čo tak vyčítať radšej Smeru peniaze zabalené v alobale a odvezené nikto nevie kde. Sulíkovo tričko nikomu neublížilo, ale kvôli chýbajúcim peniazom napr. v zdravotníctve umierajú ľudia.

VÚC navyše nemá byť v prvom rade o politike. Ale o reálnych problémoch jednotlivých regiónov a ľudí v nich žijúcich. Nepozerajte na tričká, zvoľte si kandidátov u ktorých budete cítiť, že Vás budú najlepšie zastupovať.
 

Reagujete

ako typický politik. Vytiahnete niečo úplne nepodstatné, čo bolo povedané skôr ako úsmevná irónia, ale ani pol slova o výsledkoch, ku ktorým sa dopracoval neoliberalizmus. A presne to isté aj s peniazmi v alobale a peniaze chýbajúce SMERU na zdravotníctvo, ako keby zdravotnícke maslo na hlave SaS bolo menšie a o brvne v oku škoda hovoriť. SMER - asociálna plutokracia je dosť tragický spolok, ale neboli to oni, kto spravil s pacienta klienta, zaviedol zisk do zdravotníctva a začal s privatizáciou od pivníc až po komíny.
 

Hm,

"... návrat k bývalým hodnotám..." Nechcem rýpať, ale ku ktorým a z akého obdobia, inak v celku súhlas...
 

 

Milan,
Súhlasím s Vami - tendencie vývoja našej spoločnosti nie sú v poriadku. Prečo to tak je, veľmi presahuje rozsah napísaného blogu. Veci som v blogu zjednodušil do tej miery, že jednoduchá voľba (alebo protestná, alebo akokoľvek inak ju nazveme) akéhokoľvek extrému tie zložité problémy automaticky nevyrieši.
Článok profesora Kováča som čítal. S veľa jeho názormi je možné súhlasiť. Pred našou západnou civilizáciou je veľa urgentných výziev, s ktorými sa bude potrebné v najbližších rokoch vysporiadať. Avšak je to iný (výrazne vyšší) level, než môj predvolebný blog.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Vladimír Zervan: Peli gej, Kiska zlodej 3 447
 2. Miroslav Kocúr: Otvorený list Mariánovi Kuffovi 2 851
 3. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 2 487
 4. Mišo Šesták: Svine v Lučenci 2 411
 5. Ján Rudolf: Nie homosexualita je problém Petra Pellegriniho 2 084
 6. Maroš Chmúrny: Mamojka by si mal dať odchod 1 741
 7. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 1 636
 8. Jakub Nedoba: Desať nezmyslov spojených s vraždou Jána Kuciaka 1 553
 9. Jana Žilková: Zrušili nám druhé Vianoce! 1 467
 10. Peter Slamenik: Vaše dieťa nie je hyperaktívne! Je iba nevychované a rozmaznané... 1 442

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Predvolebňí koláž
 2. Víťazoslav Würschner: EPILÓG
 3. Milan Lacúch: Kvôli čomu vlastne existuje vesmír a my v ňom?
 4. Lukáš Baloga: Stane sa zlato najatraktívnejšou investíciou roka 2020?
 5. Michael Laitman: Bude 90 % najväčších miest do roku 2050 zaplavených?
 6. Anton Berczy: Koho voliť v nadchádzajúcich voľbách do NR SR?
 7. Ľuboš Šimún: Poviem vám tajomstvo ! – ale nebude to o hokeji.
 8. Michal Kováč: Objavte dobrý podnikateľský nápad + konkrétne podnikateľské príležitosti
 9. Vladimír Krátky: Predstaviteľ inej orientácie ( asi ) vyhrá nadchádzajúce voľby .
 10. Július Kovács: Fašisti a neonacisti, už len to nám tu chýba.

 1. O skrátenom konaní sa stále rokuje, mimoriadna schôdza pokračuje v piatok (minúta po minúte)
 2. Anonym zverejnil ďalšie video proti Kiskovi. Dokazuje, kto nahrával
 3. Výsledky prvého prieskumu v čase moratória sú známe, dostanú sa k nim tisíce ľudí
 4. V Košiciach horel obchodný dom, škody sú obrovské
 5. Fico sa pustil do Bugára. Tridsať rokov sa váľal v parlamente, tvrdí šéf Smeru
 6. Vo štvrtok sa bude rokovať aj keby sa tam poslanci prikovali, tvrdí Danko (minúta po minúte)
 7. Videli sme analýzy Europolu. Ako za polrok našli vrahov Jána Kuciaka
 8. Šéfredaktorka Plus 7 dní dala výpoveď, vedenie stoplo citlivú otázku na premiéra
 9. Smer a SNS nezohnali dostatok hlasov, hlasovanie posunuli (minúta po minúte)
 10. Vlhová dosiahla životný výsledok v zjazde, pódium jej tesne ušlo

Už ste čítali?