Ako ma na bratislavskej župe nachytali mnou nastavené pravidlá. A presne tak to má byť!

Autor: Marián Viskupič | 17.2.2020 o 13:22 | Karma článku: 5,21 | Prečítané:  1480x

Niekedy spôsob riešenia tých najmenších vecí poukazuje na riešenie veľkých...a takmer vždy neriešené malé veci znamenajú neporiadok aj v tých veľkých.

Keď sme spolu so županom Jurajom Drobom prišli na konci roku 2017 na Bratislavskú župu, našli sme kadečo. Okrem iného aj neskutočný neporiadok v mobilných telefónoch a tabletoch. Kupovali, „strácali“ a „rozbíjali sa“ desiatky kusov ročne. Náhodou sa to týkalo len vtedajšieho top manažmentu a zásadne len najnovších modelov Apple.     

Bolo treba urobiť poriadok a nastaviť pravidlá – napočudovanie sa zrazu nejaké mobily či iné zariadenia zázračne našli, niektoré sa zázračne opravili a ďalšie skončili dohodou o uznaní dlhu a zaplatením približne 10 000€ na účet BSK.

Nastavili sme nové pravidlá (ktoré navyše jasne vyžaduje zákon), zabezpečili sme ich dodržiavanie a čuduj sa svete, celý rok župa nemusela kúpiť ani jediný mobil. Súčasťou pravidiel je aj benevolencia pri prvom poškodení telefónu, čo sa samozrejme môže stať.

Takto sa vyriešil jednoduchý problém. A vyriešili sme aj veľa iných, zložitejších...ale nie o tom som chcel. Medzitým po Eurovoľbách som sa stal poslancom NR SR (ako náhradník Lucie Ďuriš Nicholsonovej  a samozrejme som odišiel z pozície riaditeľa úradu BSK.

Dnes, mnou nastavené pravidlá, dobehli mňa – A VEĽMI SA TOMU TEŠÍM. Pád dní pre koncom môjho pôsobenia na župe mi spadol mobil a bolo potrebné vymeniť displej.

Práve mi prišlo z BSK vyrozumenie, že som povinný zaplatiť časť ceny opravy, čo veľmi rád urobím. Presne takto to má byť – pravidlá majú platiť pre všetkých a najviac musia platiť práve pre šéfstvo. Vždy je potrebné začínať od seba, len tak dokážeme nastaviť nové pravidlá a novú kultúru.

Prosím berte tento príklad len ako jeden čriepok v mozaike, nie ako poukázanie na zásadné výsledky práce...toto je fakt len kvapka. Ale kvapky napĺňajú rieky a jazerá.

Volám sa Marián Viskupič a kandidujem do NR SR za SaS ako kandidát č. 13.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako zmanipulované voľby zrodili bieloruský národ

V čom sa protesty v Bielorusku líšia od minulosti.

Dobré ráno

Dobré ráno: Môže Trump neuznať výsledok prezidentských volieb?

Voľby sa v USA konajú 3. novembra.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Keď diktátor slabne

Lukašenka môže udržať pri moci už len skorumpovaná armáda.


Už ste čítali?