Hrabú, kde sa dá! Kmotríkov blízky človek má dostať 5 miliónov eur

Autor: Marián Viskupič | 14.2.2020 o 11:59 | (upravené 14.2.2020 o 21:36) Karma článku: 7,82 | Prečítané:  2986x

Robert Fico a Andrej Danko vedia, že ich vláda pomaly, ale isto končí. Navyše hrozí, že do parlamentu sa kapitán so svojou SNS nedostane. Prečo teda nevyužiť posledný čas, kým vás neodstavia od koryta a ukradnúť, čo sa ešte dá. 

 

Nejdem spomínať všetky kauzy a ani škandalózny predaj pozemkov v Tatrách, ktorý teraz urobilo ministerstvo obrany a za ktorý by mal kandidát SNS Ján Hoľko už dávno sedieť vo vyšetrovacej väzbe.

Milióny pre Kmotríkových ľudí

Málo sa však spomína, ako pár dní pred voľbami idú zbohatnúť ľudia blízki Ivanovi Kmotríkovi. Ten samotný dostáva od štátu krásnu pozornosť- ako napríklad, keď ministerka školstva z SNS navrhla zaplatiť ďalších 23 miliónov eur pre jeho futbalový štadión.

Veď, čo to je – milión tu, milión tam, aj tak si ľudia nevedia predstaviť takúto sumu, hlavne, keď im dáme 13. dôchodok a zvýšime rodičovský príspevok, a oni nás budú opäť voliť. Asi takto nejak rozmýšľajú títo darmožráči.

Najnovšie však ministerstvo hospodárstvo dalo potichu do pripomienkového konania návrh, aby lučenecká firma ForPack dostala investičný stimul presahujúci päť miliónov eur. Spoluvlastníkom spomínanej firmy je Europak, ktorú vlastní tamojší podnikateľ Peter Vrabec. Majoritným vlastníkom je česká spoločnosť Forlit, ktorú vlastní Tomáš Mikúš. Ten bol v minulosti Kmotríkovej firme na výrobu obalov Grafobal ako investičný manažér a do roku 2012 aj v jej predstavenstve. Dodnes je však v predstavenstve Kmotríkovej nemocnice v Skalici. Je teda nanajvýš podozrivé, že takýto investičný stimul má byť určený blízkemu človeku Kmotríka, navyše doslova v predvečer volieb.

Koho poznáte na ministerstve vy?

Čo z toho vyplýva? Že ak poznáte na ministerstvách „tých správnych našich ľudí“, tak s úplnou radosťou môžete počítať aj s takými piatimi miliónmi navyše. Vláda Smeru tak potvrdzuje doterajšiu prax – obyčajných živnostníkov a podnikateľov tu idú prenasledovať a buzerovať, ale tých verných vedia bohato odmeniť.

Ani pár dní pred voľbami však nedokážu prestať hrabať. Je nehorázne, aby sa tu uzatvárali takéto kšefty.

Aké je riešenie?

Za stranu SaS sme oficiálne vyzvali vládu, aby do volieb s okamžitou platnosťou zastavila bezbrehé a neodôvodnené poskytovanie dotácii a investičných stimulov súkromným firmám. Zároveň sa zaväzujeme, že ak budeme vo vláde, zrušíme poskytovanie týchto dotácii, pretože sú nespravodlivé voči tým, ktorí ich nedostanú. Výnimku si vieme predstaviť len v prípade veľkých investícií v najmenej rozvinutých okresoch. Motiváciu investorov dotáciami a stimulmi naopak postupne nahradíme výrazne lepším podnikateľským prostredím.

To je riešenie, aby ste už nemuseli na ministerstve poznať tých správnych ľudí, ale aby sme si boli všetci rovní. Je však nevyhnutné poslať túto rozkrádačskú bandu do zabudnutia. Ideálne aby sa za svoje činy zodpovedali pred spravodlivým súdom. Ostáva nám pár dní!

Som Marián Viskupič, poslanec NR SR a kandidát SaS číslo 13 vo voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Termíny na očkovanie ostávajú, nemocnice ich nemôžu zaplniť

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

Dobré ráno

Dobré ráno: V Rusku sa zdvihla protestná vlna. Má sa Kremeľ báť?

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.


Už ste čítali?