Ako som nachytal Roberta Fica pri klamaní

Autor: Marián Viskupič | 8.1.2020 o 10:14 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  21954x

Robert Fico si myslí, že má patent na rozum. Najnovšie na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, ktoré venoval predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi.

   Video by sa mohlo stať hymnou strany Smer, pretože v 40 sekundách je dokonale definovaná Ficova politická DNA – strašiť, zavádzať a klamať.

Aká je však pravda?

 Som autorom časti volebného programu strany Sloboda a Solidarita, ktorá sa venuje tejto problematike. Bod 11 nášho programu znie:

„Prehodnotíme populistické kroky vlády a nahradíme ich skutočnými riešeniami. Vlaky zadarmo nahradíme obrovskými 80 % zľavami s platnosťou i na autobusy. Obedy zadarmo nahradíme zvýšeným daňovým bonusom na dieťa v rovnakej sume a pod.“

SaS nebude rušiť sociálne benefity

  Aj my vnímame, že akékoľvek sociálne benefity sú pre občanov veľmi citlivé. Preto nechceme a nebudeme rušiť tieto sociálne benefity, ale rozpočtovo neutrálne ich nahradíme zmysluplnými a férovými riešeniami.

   Čo má teraz z Ficových vlakov zadarmo študent alebo dôchodca, v ktorého obci bol vlak už dávno zrušený? A je dobré, aby bolo cestovanie úplne zadarmo? Ak je niečo zadarmo, ľudia nevnímajú poskytnutú hodnotu. Pritom samozrejme cestovanie nie je zadarmo, štát dopravcom poskytnuté 100% zľavy prepláca...čuduj sa svete, z daní vybraných od občanov.

Naše riešenia

   Takže za vlaky zadarmo v skutočnosti platíme, ale poskytnutú hodnotu nevnímame. Z tohto dôvodu postupne klesá i kvalita. Našim riešením, ktoré je spravodlivé a zmysluplné, je zľava 80% na vlaky a zároveň rozšírenie tohto benefitu i na autobusy.

   Pri obedoch zadarmo je zmysluplným riešením poskytnutie ceny obeda zvýšením daňového bonusu na dieťa. Následne sa rodičia môžu rozhodnúť, či si kúpia obed v školskej jedálni, alebo sa ich dieťa naobeduje u starých rodičov a za peniaze kúpia svojmu dieťaťu inú potrebnú vec (alebo nakúpia zdravé suroviny pre babku na varenie).

Tri prsty ukazujú na teba Robert Fico!

   Je volebná kampaň, spomínané formy politického boja sú prípustné. Ale, ak jedným prstom ukazuje Robert Fico na Richarda Sulíka, zvyšné tri prsty ukazujú na jeho samého. Voliči Smeru by si mali všimnúť, že strašenie, zavádzanie a klamanie je základnou metódou práce strany Smer počas celého volebného obdobia.

  Krajinu však dopredu dokáže posunúť len odbornosť, čestnosť a pracovitosť – základné atribúty strany SaS. Náš volebný program obsahuje 1144 konkrétnych riešení, je Návodom na lepšie Slovensko, ktorý predstavíme už túto sobotu. Som Marián Viskupič a kandidujem za SaS s číslom 13, pretože chcem, aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?